TurkanSaylan

Türkan Saylan’ın 17 yıl önce Gülen Cemaati’ni deşifre edip Türkiye’yi uyardığı konuşması

Fethullah Gülen’in “devleti zaman içinde ele geçirmek” ile ilgili vaazının medyaya yansıması ardından 19 Haziran’da 1999’da Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı’nda Prof. Dr. Türkan Saylan, Fethullah Gülen ve cemaatiyle ilgili önemli tespit ve uyarılarda bulunmuştu. Saylan, Cemaat’in çocukluktan itibaren beyin yıkayarak nasıl devlet kadrolarına, eğitime, askeri kadrolara sızdığını ve kimliklerini nasıl gizlediklerini anlatmıştı. Konuşmasının sonunda “Bu konuşmamın sonunda benim de başıma ne gelecek bilinmez” diyen Saylan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başkanıyken 13 Nisan 2009’da Ergenekon Operasyonu dahilinde oturduğu ev ve başkanlık ettiği ÇYDD’nin çeşitli merkezlerinde aramalar yapılmış, derneğin bazı yöneticileri göz altına alınmış, birçok bilgisayar ve belgeye el konulmuştu. Olaylar ardından Saylan 18 Mayıs 2009’da vefat etmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

 • Kadir Arıkan

  99 yılında Türkan Hocanın bahsettiği Özel Fen Lisesinden mezun ama o günden sonra bir kez bile FETÖ içinde yer almamış biri olarak bugün hala aynı düşüncedeyim. O okullarda okuyan bizlere ne kadınların ŞEYTAN olduğu söylendi, ne ATATÜRK düşmanşılığı yapıldı/öğretildi/telkin edildi ne de gizli bir plan doğrultusunda yetiştirildik. ( bir gün bile Anıtkabir gezisi yapılmadı o da ayrı.)

  Eğitim kalitesi o kadar kötüydü ki, FEN LİSESİ sınavlarında derece yapan ilk bine giren arkadaşlarımız ÖSS’yi kazanamadı. Kimisi de iyi puan aldığı halde ZORLA/Duygu Sömürüsü ile ODTÜ FİZİK-KİMYA gibi bölümlere yönlendirildiler.

  O dönemde yapılan TÜBİTAK sınavlarında hep derece elde ediyordu okul öğrencileri. Bence o dönemde araştırılsın ya sorular çalınıyordu ya da sınavda yardım ediliyordu. Aksi halde derece yapanlar nasıl olur da sonra ki hayatlarında başarısız olabilirler. Okulun her yerinde resmi olanların derece yapanların bazılarının AKIL SAĞLIKLARI bozuldu ve tedavi gördüler. Bu da araştırılırsa ortaya çıkar.

  Ancak yine de doğruyu söylemek adına o dönemde o okullarda okuyan, yurtlarında kalan ve 28 Şubatı yaşayan biri olarak, Türkan Saylan’a katılmıyorum. Okullarda değildi BEYİN YIKAMA. Işık evlerinde olabilir, askeri öğrencilere yapılmış olabilir. Hatta devlet yurtlarında bile olabilir. Ama 96-99 arası ( ki o dönemde okuyanlar şu anda en çok 35-38 yaşında) eğitim öğrenim görenler VİTRİNDİ!. O okullara sürekli müfettiş gelirdi, derslerimize girer sorular sorardı. Ama bir tane bile okul kapatılmadı bunlardan dolayı…

  Saygılarımla