sanlam-whatsapp-drama-series-Uk’shona-Kwelanga

Sadece WhatsApp’da yayımlanan ilk pembe dizi: UK’shona Kwelanga

WhatsApp kullanımının çok yoğun olduğu ve pembe dizilerin çok fazla izlendiği  Güney Afrika’da bir sigorta şirketi, müşterilerini sadece WhatsApp üzerinde yayımlanan bir pembe dizi ile arttırmaya çalışıyor.

sanlam-whatsapp-drama-series-Uk’shona-Kwelanga

Sigorta şirketi, cenaze masraflarını  kapsayan bir sigorta paketini satmak için çok ilginç bir yola başvurmuş, firma müşterilerini WhatsApp üzerinden yayımlanacak diziyi izlemek için gruplara davet etmiş, ve katılım beklentilerin çok üzerinde gerçekleşmiş. WhatsApp bir grup üzerinde sadece 256 kişi ile sınırlı olduğu için diziyi seyretmek için üye olan 9000 kişi onlarca gruba dağılarak diziyi izleme şansını elde etmiş. Diziyi hazırlayan reklam ajansının verilerine göre dizi en 30 Milyon kişi tarafından izlenmiş. Dizinin yayımlandığı WhatsApp grupları yoruma kapalı şekilde kurularak, grup içinde gereksiz mesaj trafiği kurulması da engellenmiş.

WhatsApp üzerinde yayımlanan ilk dizi UK’shona Kwelanga’nın hikayesine gelince, Güney Afrikalı bir ailede, aile üyelerinden birinin ölümünün ardından yaşananları ve cenaze törenini anlatıyor.