çıtır

Çıtır’ın hazin sonu

Çıtır, Beylerbeyi Abdullah Ağa Hamamı Sokağı’nda yaşayan 17 yaşında bir köpek. Mahalle sakinlerinin çok sevdiği Çıtır, iddialara göre Sosyolog Özlem Kumrular’ın onu hayvan barınağa bırakması sonucu hayatını kaybetti.

Hürriyet’in haberine göre İstanbul’un Beylerbeyi ilçesinde mahallenin sembol isimlerinden biri olan Çıtır, mahalleli tarafından besleniyordu. Çıtır, Abdullah Ağa Hamamı Sokağı’nda bulunan Çelenk Apartmanı’nda kendisi için yapılan kulübede yaşıyordu. Artık çok yaşlandığı için iki aydır apartman sakinlerinin koruması altındaydı.

 Çıtır birden ortadan kayboldu

Çıtır 28 Ağustos gecesi ortadan kayboldu. Olayı araştıran mahalle sakinleri, aynı apartmanda yaşayan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Özlem Kumrular tarafından bir gece yarısı taksinin bagajında, önce Ataköy’e, oradan da Sultangazi Cebeci Hayvan Barınağı’na bırakıldığını öğrendiler. Ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, koma halinde Cebeci Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ne getirilen Çıtır’ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Mahalle sakinleri çok üzgün

Çıtır’ın ömrünü geçirdiği mahallede yas ve öfke vardı. Cenaze evine dönen Çelenk Apartmanı’nın sakinleri, Çıtır’ın kimseye bir zararı olmadığını, ömrünün son dönemlerinde ve hastayken böyle bir sonun çok acı verici olduğunu kaydettiler.

Bunlar da ilginizi çekebilir