CHP’de 2 bin 319 aday adayı arasından 600 kişilik milletvekili aday listelerinden bazıları basına sızdı. Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK ve PM’de listelere son şekli verilirken, YSK’nın seçim takvimine göre, bugün (21 Mayıs 2018) saat 17.00’ye kadar listelerin bildirilmesi gerekiyor.
Sızan listelerde 17 kişilik MYK üyelerinin tamamı yer bulurken, İlhan Cihaner, Ali Şeker, Musa Çam, Hilmi Yaracıyı, Zeynep Altıok, Barış Yarkadaş, Eren Erdem ve Mustafa Balbay yer bulamadı. Ayrıca cezaevinde olan Enis Berberoğlu İstanbul 2. bölge 1. sıradan, AKP kurucularından Abdullatif Şener Konya 1. sıradan, KHK ile ihraç edilen Prof. İbrahim Kaboğlu İstanbul 1. bölge 9. sıradan aday gösterildiği belirtilirken, Konya, Samsun ve İstanbul gibi bazı illerde Saadet Partisi için boş yerler bırakıldığı öğrenildi.
Olası milletvekili aday listelerinde yer alamayan isimler arasında Gülay Yedekci, Ankara’da Şenal Saruhan, Necati Yılmaz, Trabzon’da Haluk Pekşen, Manisa’da Tur Yıldız Biçer, Mersin’de Fikri Sağlar, Eskişehir’de Gaye Usluer, Edirne’de Erdin Bircan, Zonguldak’tan Şerafettin Turpçu ve Antalya’da Niyazi Nefi Kara da bulunuyor.
Olası listelere giremeyen milletvekillerinden tepkiler
CHP’de milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından, listelerde yer bulamayan isimlerden Barış Yarkadaş, Eren Erdem ve İrfan Değirmenci Twitter hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.
CHP’nin basına sızan milletvekili listeleri
İSTANBUL
- Bölge
Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kağan Salıcı ,Mahmut Tanal ,İbrahim Kaboğlu, Sera Kadıgil
Medyascope'un haftalık e-bülteni
Andaç'a abone olun
Editörlerimizin derlediği öngörüler, analizler, Türkiye’yi ve dünyayı şekillendiren haberler, Medyascope’un e-bülteni Andaç‘la her çarşamba mail kutunuzda.
- Bölge
Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Tuncay Özkan ,Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Taşkın, Yunus Emre, Gökhan Zeybek, Işık Öğütçü, Derya Şimşek
- Bölge
Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğdu, Gülizar Emecan, Turan Hançerli
ANKARA
- Bölge
Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşçıer, Ekrem Kerem Oktay
- Bölge
Nihat Yeşil, Yıldırım Kaya
- Bölge
Haluk Koç, Murat Emir, Ahmet Ersen, Servet Ünsal
İZMİR
- Bölge
Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu, Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Erdal Aslan
- Bölge
Kemal Kılıçdaroğlu, Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter
HATAY
Servet Mollaoğlu, Nermin Yıldırım, Serkan Topal, Mehmet Fatih Turan
KOCAELİ
Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan
MUĞLA
Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Ayyılmaz
TOKAT
Kadim Durmaz
SİVAS
Ulaş Karasu
TUNCELİ
Polat Şaroğlu, Mesut Coşkun
ANTALYA
Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Şengül Yeşildal, Nusret Bayar, Vahap Tuncer
ZONGULDAK
Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz ,Umut Başoğlu ,Merve Kır, Çiğdem Şekerci
ADANA
Ayhan Barut, Orhan Sümer ,Müzeyyen Şevkin ,Burhanettin Bulut ,Oya Tekin
BOLU
Tanju Özcan
BİLECİK
Yaşar Tüzün
UŞAK
İsmet Akın, Ali Karaoba ,Özkan Yalım
KONYA
Abdullatif Şener
ARTVİN
Uğur Bayraktutan
ESKİŞEHİR
Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ,Nuray Akçasoy, Engin Çakmak, Sinan Özkar
ARTVİN
Uğur Bayraktutan
MALATYA
Veli Ağbaba, Hulisi Porgalı
BARTIN
Aysu Bankoğlu
ARDAHAN
Öztürk Yılmaz
KARS
Barlas Uslu
UŞAK
İsmet Akın, Ali Karaoba, Özkan Yalım
BURSA
1.Bölge
Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kayıhan Pala, Özgür Erdursun, Gürkan Ersen, Zafer Yıldız, Serken Öztürk, İbrahim Mart, Aytaç Şahin
2.Bölge
Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan, Mustafa Şenyurt, Erkan Dönmez, Süleyman Ayyıldız, Şahin Sevinç, Meral Altuntaş, Kemal Atan
GAZİANTEP
Bayram Yılmaz, Özgür Yılmaz, İrfan Kaplan
BALIKESİR
Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin
KAYSERİ
Çetin Arık, (Boş), Aşkın Genç, İbrahim Kaan, Mazhar Oğuz Özsoy, Gonca Yelda Orhan, Recep Bulut, Metin Kantarcı, Kadim Şahin