Medyascope.tv

Bahçeli

erdogan-bahceli

Erdoğan – Bahçeli ittifakının geleceği

Yayına hazırlayan: Şükran Şençekiçer Merhaba, iyi günler. Biraz önce MHP’den ihraç edilen milletvekili ve genel başkan adayı Ümit Özdağ’la bir yayın yaptım, telefon bağlantısı. MHP’nin ve genel olarak ülkücü hareketin başkanlık sistemine nasıl baktığını konuştuk. Ümit Özdağ çok net bir şekilde tabanın bu konuda razı

ssss

Başbakan ve Bahçeli Anayasa için görüştü: “Haftaya teklifimizi sunacağız”

Çankaya Köşkü’nde bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa değişiklikleri konusunda gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı. Görüşmenin olumlu geçtiğini belirten Devlet Bahçeli, “Anayasa değişikliği üzerinde Sayın Başbakanımızla zaman zaman bir araya gelerek konunun olgunlaşması noktasında çaba sarf

REFILE - CORRECTING GRAMMAR

Turkish Parliament convene for a debate in Ankara October 31, 2013. Four female lawmakers from Turkey's Islamist-rooted ruling party wore their Islamic head scarves in parliament on Thursday in a challenge to the country's secular tradition. AKP lawmakers Nurcan Dalbudak, Sevde Beyazit Kacar, Gulay Samanci and Gonul Bekin Sahkulubey attended the general assembly wearing their head scarves. The last time a lawmaker attempted to wear the head scarf in parliament in 1999 she was expelled from the assembly. REUTERS/Umit Bektas (TURKEY - Tags: POLITICS RELIGION)

AKP-MHP İdamda, CHP-HDP Cumhuriyet’te birleşti

Meclisteki dört partinin grup toplantıları bugün yapıldı.AKP-MHP’nin temel gündem maddeleri Anayasa değişikliği ve idam olurken, CHP-HDP Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonu temel aldı AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda Anayasa hazırlıkları, Başkanlık ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

le

Levent Gültekin ile söyleşi: Başkanlık sistemi geliyor mu?

Yayına hazırlayan: Gamze Elvan Merhaba iyi günler. Levent Gültekin ile yayındayız. Uzun zaman oldu Levent’le yayın yapmayalı. Hoşgeldin Levent. Başlığı “Başkanlık Sistemi Geliyor mu?” diye attık biliyorsun. Onunla başlayalım, ama daha konuşacak çok şey var. Devlet Bahçeli’nin açıklamaları… Aslında tam ne olduğu da belli olmadı.