Medyascope.tv

polis

kadikoy-hdp1

HDP’nin eylemine polis müdahalesi

HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için partinin Kadıköy İlçe Örgütü önünde toplanarak slogan atıp, oturma eylemi yapan vatandaşlara polis saldırdı. Çıkan arbede sonrası yaşanan kovalamaca esnasında sıkılan biber gazından semt sakinleri de etkilendi. HDP’li eylemciler kaçarken çöp konteynırlarını devirerek yolu kapatıp, TOMA’nın girişini engellemek istediler.

abd_polis

ABD’de seçimlere 6 gün kala polise pusu: 2 ölü (video)

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerine günler kala 2 polis memuru araçlarında saldırıya uğradı. Iowa eyaletinde gerçekleşen olayda gece yarısından 01:00 sularında sonra (TSİ 11:00) bir polis memuru aracında silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü. Olaydan yaklaşık 20 dakika sonra, saldırı noktasına gitmekte olan ve bölgeye yaklaşık

BoluEylem_

Bolu’da 10. Yıl Marşı protestosunu polis biber gazıyla dağıttı (Periscope yayını)

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in törenlerde 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatını protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Aralarında CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da bulunduğu 20 kişi gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. O anlar, EfLaTuN (@eflatunx) adlı Periscope kullanıcısının canlı yayına böyle yansıdı.