Medyascope.tv

sokağa çıkma yasağı

screen-shot-2016-11-14-at-12-38-16

Yasaklar sonrası Şırnak: İlyas Akengin ile söyleşi

Şırnak’ın genelinde 14 Mart 2016 tarihinde başlatılan sokağa çıkma yasağı kısmen sona erdirildi. Sokağa çıkma yasağı 05.00 ile 22.00 saatleri arasında uygulanmayacak.  Yasaklar sonrası Şırnak’taki son durumu İlyas Akengin ile konuştuk: Yasak nedeniyle şehirden göç etmek zorunda kalanların bu ay içerisinde şehre geri dönmesi bekleniyor.

Yasak ve çatışmaların sürdüğü Cizre sokaklarından görüntüler

Yasak ve çatışmaların sürdüğü Cizre sokaklarından görüntüler

11 gündür aralıksız sokağa çıkma yasağı uygulanan ve güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında süren çatışmaların devam ettiği Şırnak’ın Cizre İlçesi’nden bugün saat 15:00 sularında bir Periscope kullanıcısı canlı yayın yaptı. Video bu yayından derlenmiştir. Cizreli küçük Meryem: “Dışarıda top oynamak istiyoruz”. İzlemek için tıklayın.

Diyarbakır’da silah sesleri arasında gürültü eylemi

Diyarbakır’da silah sesleri arasında gürültü eylemi

Diyarbakır Sur İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı devam ederken Diyarbakırlıların protestoları da artarak devam ediyor. Her akşam kentte tencere tava ile yapılan gürültü eylemi gerçekleştiriliyor. Eyleme verilen desteğin her geçen gün artması dikkat çekiyor. Bu gece yapılan gürültü eylemi Mahmut Bozarslan (@mahmutbozarslan) adlı Periscope kullanıcısı tarafından