Tutuklu akademisyenler için cezaevi önünde “Özgürlük Nöbeti”

Barış Bildirisi’ne imza attıkları için tutuklanan akademisyenler için cezaevi önlerinde gerçekleştirilen “Özgürlük Nöbeti” devam ediyor. Silivri Ceza İnfaz Evi’nde tutuklu bulunan Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy’a destek için cezaevi önünde bugün bir araya gelen akademisyenler, Eğitimsen üyeleri ve aktivistler forum düzenledi. İstanbul Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Görkem Doğan, Mersin Üni. Yar. Doç. Mustafa Şener, Prof. Dr. Mehmet Türkay, Prof. Dr. Gülhan Tükay, Prof. Dr. Füsun Üstel, Galatasaray Üni. Prof. Dr Meryem Koray, Eğitimsen Şube yöneticisi Sevinç İldan Sarıgül, Eğitimsen 7 nolu şubeden Murat Satır, Diren üniversite üyesi Ayşegül Korkut forumda söz aldı.

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Görkem Doğan verdiği röportajda, “Gözaltına alınan akademisyenlerin diğer imzacılardan hiç bir farkının olmadığı halde kurban seçildiklerini belirterek amaç göz dağı vermek, hedeflenen üniversitelerdir” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar

Haftanın En Popüler İçerikleri