Ahmet Şık beş yıl sonra yine Silivri Cezaevi’nde

Ahmet Şık önceki gün beş yıl önce Oda TV soruşturması kapsamında 375 gün tutulduğu Silivri Cezaevi’ne nakledildi. 

Ahmet Şık, Gülen Cemaati’nin emniyetteki yapılanmasını anlattığı kitabı daha basılmadan tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne götürülmüştü. Haberleri ve Twitter paylaşımları gerekçe gösterilerek FETÖ/PDY ve PKK örgütlerinin propagandasını aynı anda yaptığı iddiasıyla tutuklanan Şık, beş yıl öncesinde tutuklanmasına neden olan Cemaat’in de propagandasını yapmakla suçlanıyor.

Şık, önce Metris Cezaevi’ne gönderilmiş, burada sesli ve görüntülü kayıt düzeneği olmadığı gerekçesiyle avukatı Can Atalay ile görüştürülmemişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nun Şık’ın haberleri ve Twitter paylaşımlarına yönelik başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği tutuklama kararı vermişti. Şık’ın 9 No’lu Cezaevi’nde kaldığı öğrenildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar