Pelikancıların son kurbanı Yıldıray Oğur

Bugün Yıldıray Oğur’un dört yıldır köşe yazarlığı yaptığı Türkiye gazetesindeki yazılarına son verildi. Ahmet Taşgetiren’in de başyazar olduğu Star gazetesindeki yazılarına son verildiği haberleri sosyal medyada yer alsa da Taşgetiren kendisinin böyle bir gelişmeden haberi olmadığını ifade etti. Bu iki isim son günlerde AKP’ye içeriden eleştiri getirmeleri ile gündeme gelmişti. Cem Küçük’ün, “Artık AK Parti’nin bu radikal İslamcılarla da, yani bu Mavi Marmara’daki manyak tipler, yani kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman tipler var, bunlarla da yolların ayrılması lazım” sözleriyle AKP içinde zaten var olan tartışmaları daha sert bir noktaya çıkarmıştı. Taşgetiren bu tartışmada AKP yönetimini eleştirmişti.

Yıldıray Oğur ise referandum sürecinde anayasa değişikliğine eleştiriler getirip, 15 Temmuz Darbe Girişimi İddianamesi’nin daha ciddi hazırlanması gerektiği yönündeki yazılar kaleme almıştı.

Yıldıray Oğur, Türkiye gazetesinden ayrılışını Twitter’daki hesabından duyurdu.

Yıldıray Oğur’un Türkiye’deki yazılarını okumak için burayı tıklayınız.

Ahmet Taşgetiren’in Star’daki yazılarını okumak için burayı tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar