Cobain efsanesi Seattle’da bu kez resimleriyle esecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Seattle Sanat Fuarı’nda Kurt Cobain’in daha önce hiç yayınlanmamış resimleri sergilenecek

Nirvana grubuyla ünlenen ve 5 Nisan 1994’teki intiharının ardından bir Rock ikonuna dönüşen Seattle’lı Kurt Cobain’in daha önce hiç yayımlanmamış iki resmiyle Seattle Sanat Fuarı’nda yer alacak.

Kurt Cobain’in biyografisini filmleştirmek için bir çalışma yürüten Birleşik Yetenek Ajansı geçtiğimiz yıl Cobain’in eşi Courtney Love’dan sanatçının mirasının temsil haklarını almıştı. Ajans bu yıl 3-6 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Seattle Sanat Fuarı’nda Cobain’in iki resmini sergilemeye karar verdi.

Ajansın Güzel Sanatlar direktörü Joshua Roth, Cobain’in Seattle’a yakın doğduğunu, orada öldüğünü ve karşı kültür müziğini orada ürettiğini söyledi. Bu yüzden, sergi bir “eve dönüş” olarak nitelendiriliyor. Cobain’in eserlerine manevi değerlerinden dolayı paha biçmenin zor olduğunu söyleyen Roth sergideki bu iki resmin satışa çıkmayacağını vurguluyor.

New York Times’ta yer alan habere göre, Kurt Cobain’in gizli kalmış bu resimleri Nate Lowman, Elizabeth Peyton, Raymond Pettibon ve Mike Kelly gibi sadece çağdaşlarının değil, onun sanat hassasiyetini paylaşan sanatçıların eserleriyle birlikte sergilenecek.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus