Genç jokey Ediz Arslan hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye Jokey Kulübü’nün başarılı jokeylerinden Ediz Arslan, dört arkadaşı ile birlikte Mudanya ilçesine bağlı Ketendere sahilinde, saat 19.00 sıralarında denize girdi. Ediz Arslan, boyu iki metreye ulaşan dalgalara kapılarak, gözden kayboldu. Arslan’ın dalgalarla açığa sürüklenip gözden kaybolduğunu gören arkadaşları durumu jandarma ve kurtarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler ve balık adamlar hava kararıncaya kadar arama çalışmalarına devam etti. Havanın kararması üzerine ekipler arama çalışmalarına sabah devam etmek üzere ara verdi.

Bu sabah saat 06.00’da yeniden başlayan arama çalışmalarında, Sahil Güvenlik’e bağlı Dalış, Emniyet, Güvenlik, Arama-Kurtarma (DEGAK) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran ekipleri saat 08.45’te Arslan’ın cesedine ulaştı. Sahilden 100 metre açıkta dört metre derinlikte kayaların arasında bulunan Arslan’ın cesedi dalgalar nedeniyle güçlükle sahile çıkarıldı.

2009 yılında  Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olan ve 2010 yılında lisans alıp at binmeye başlayan Ediz Arslan 1142 koşuda 102 birinciliği bulunuyordu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus