Game of Thrones en az 1 milyar kez “korsan” izlendi!

Amerikan HBO kanalının popüler dizisi Game Of Thrones’un geçtiğimiz haftalarda sonlanan 7. sezonu defalarca hacklenerek internete sızdı. Son olarak dizide rol alan oyuncuların telefon numaraları sızdırılmıştı. Hackerların siber saldırıları sonrası HBO’nun uğradığı zarar ABD’de tartışılmaya devam ediyor.

Korsan karşıtı analizler yapan MUSO firmasının raporuna gore, dizinin 7. Sezonu 1 milyardan fazla kez yasal olmayan yollarla internetten indirildi yada online olarak izlendi.  Bu rakam dizinin yasal olarak izlenilme oranının tam 10 katı.

 


HBO kanalının bundan sonra ne gibi önlemler alacağı merak ediliyor. Öte yandan tüm bu korsan izlenme oranına rağmen yüksek maliyetli dizinin HBO’ya çok büyük kârlar bıraktığı biliniyor. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar