Tutuklu insan hakları savunucularının arkadaşları: “Tutukluluk hemen son bulmalı”

5 Temmuz 2017 tarihinde Büyükada’da bir toplantı esnasında  gözaltına alınan 10 insan hakları savunucusu 66 gündür tutuklu. İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP) bileşeni kuruluşlar, insan hakları savunucularının durumuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantının ilk oturumunda, İnsan hakları mücadelesi yürüten kuruluşların temsilcileri Emel Kurma,  Feray Selman ve Büyükada’daki toplantı esnasında gözaltına alınıp serbest bırakılan Nejat Taştan söz aldı. Taştan ise, yaşadığı gözaltı sürecini ve davaların temelinde bulunan çarpıklıkları katılımcılara aktardı.

Yayına hazırlayan: Recep Berber

Nejat Taştan görüntü:

Yetvart Danzikyan görüntü:

Toplantının ikinci oturumunda ise davaları takip eden avukatlar dava süreçleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Hülya Gülbahar ile söyleşi:

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar