Picasso’nun ‘Altın Meşe’ tablosuna rekor fiyat

Ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun Marie-Thérèse Walter’ın portresinin yer aldığı “Altın Meşe’’ olarak bilinen “Kırmızı Hırkalı ve Bereli Kadın’’ tablosu, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Sotheby’s müzayedesinde 70 milyon dolara alıcı buldu.

Altın Meşe

Müzayedenin satış temsilcisi Thomas Bompard 1937’de resmedilen tablonun son yıllarda piyasaya sunulan en değerli portrelerden biri olduğunu açıkladı.

Daha önce New York’taki Christie’s müzayedesinde, Picasso’nun “Cezayirli Kadınlar’’ tablosu 179 milyon 365 bin dolara alıcı bulmuştu.

Cezayirli Kadınlar

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar