ABD’li ünlü güreş organizasyonu WWE, Kaşıkçı cinayetine rağmen Suudi Arabistan’dan çekilmiyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Dünyaca ünlü profesyonel güreş organizasyonu World Wrestling Entertainment (WWE), 2 Kasım’da Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek olan Crown Jewel etkinliğini iptal etmeyeceğini duyurdu.

Muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinin ardından, Riyad’daki organizasyonu iptal etmesi yönünde kamuoyu baskısı gören WWE, etkinliğin iptal olmayacağını açıkladı. Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“WWE yaklaşık 20 senedir Ortadoğu’da faaliyet göstermektedir ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. İstanbul’daki Suudi konsolosluğunda meydana gelen menfur saldırının ardından şirketimiz 2 Kasım’da Riyad’da düzenlenmesi planlanmış olan etkinliğiyle alakalı zor bir kararla karşı karşıya kalmıştır. Suudi Arabistan’daki faaliyetlerini sürdürmeyi planlayan ABD merkezli diğer şirketlere benzer şekilde, şirketimiz Suudi Arabistan Spor İdaresi’yle imzalamış bulunduğu sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirme ve etkinliği düzenleme kararı almıştır.”

WWE, bu kararının öncesinde bilet satışlarını ertelemiş ve Suudi Arabistan’ın ismini internet sitesinden kaldırmıştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus