Haftanın Gündemi: Uluslararası Para ve Sermaye Piyasaları (24–28 Aralık 2018)

Bu hafta uluslararası para ve sermaye piyasaları bu gelişmeleri takip edecek:

Cuma günü Türkiye’nin aralık ayı ekonomik güven endeksi verileri açıklanacak (önceki: 73,7).

Cuma günü Japonya’nın kasım ayı işgücü verileri açıklanacak. İşsizlik oranın %2,4 seviyesinde açıklanması bekleniyor (önceki: %2,4).

Çarşamba günü Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen para politikası toplantısının tutanakları açıklanacak. Toplantı tutanaklarının Japonya Merkez Bankası’nın 2019’a ilişkin beklentileri hakkında fikir vermesi bekleniyor.

Pazartesi günü Meksika’nın kasım ayı işgücü verileri açıklanacak. İşsizlik oranın %3,4 seviyesinde açıklanması bekleniyor (önceki: %3,2).

Pazartesi günü İsrail’in kasım ayı işgücü verileri açıklanacak (önceki: %4,1).

Salı günü Türkiye’nin aralık ayı kapasite kullanım oranı açıklanacak (önceki: %74,1).

Çarşamba günü Rusya’nın aralık ayı için iş dünyası güven endeksi verileri açıklanacak (önceki: -6).

Cuma günü Brezilya’nın kasım ayı işgücü verileri açıklanacak. İşsizlik oranının %11,5 seviyesinde açıklanması bekleniyor (önceki: %11,7).

Cuma günü İspanya’nın üçüncü çeyrek nihai büyüme verileri açıklanacak. İspanya ekonomisinin yıllık bazda %2,5 büyümesi bekleniyor (önceki: %2,5).

Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) aralık ayı ekonomik bülteni açıklanacak.

Çarşamba günü İrlanda’nın kasım ayı enflasyon verileri açıklanacak (önceki: %36,9).

ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvurusu verileri perşembe günü açıklanacak. Başvuru sayısının 22 Aralık haftasında 219 bin kişiye yükselmesi bekleniyor (önceki: 214 bin).

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar