Sınavı kazandı, Mahkeme “Annen, baban sendikacı ve siyasetçi” dedi, ataması yapılmadı


Çoğu zaman açıklanmayan istihbari bilgilere dayandırılan güvenlik soruşturmalarının “suçun şahsiliği” ilkesini zedelediği ve kamuya personel alımında ciddi sıkıntılar yarattığı tartışıladursun, Ankara’da İdare Mahkemesi çok tartışılacak bir karar verdi. KPSS puanı ile Sağlık Bakanlığı’na ataması yapılan bir tekniker, daha sonra hakkındaki güvenlik soruşturması nedeniyle atanamadı.

Teknikerin avukatının davayı taşıdığı İdare Mahkemesi, başvuru sahibinin babasının geçmiş yıllardaki sendikal faaliyetlerini ve annesinin yine geçmiş yıllarda kapatılan HADEP’teki siyasi faaliyetlerini gerekçe göstererek, davayı reddetti. Ferit Aslan, atanamayan gencin avukatlarıyla görüştü. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar