Prof. Bengi Semerci anlatıyor (15): Bipolar bozukluk aile bireylerini nasıl etkiler?

Bipolar bozukluk sadece hasta olan kişiyi değil, aile bireylerini ve arkadaşlarını da etkiler. Aile içi dengelerin bozulması, maddi sorunlar, başka kişilerle ilişkilerde sorunlar, çocukların durumları ailenin baş etmesi gereken stres kaynakları olarak ortaya çıkar.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci ailede bipolar bir birey olduğu zaman ortaya çıkabilecek sorunları ve nedenlerini aktarıyor. Ayrıca çıkabilecek sorunlarla baş etme yolları hakkında önerilerde bulunuyor. Aile üyelerinin bu önerilerle hem kendi sağlıklarını ve düzenlerini koruyup hem de hastaya destek olabileceklerini açıklıyor. Savaşılan şeyin hasta birey değil, bipolar bozukluk olduğunu belirterek vazgeçmemek gerektiğini vurguluyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar