İzmir Ödemiş’te zeytin ağacı katliamı: “Doğayı, insanları; her şeyi bozuyorlar! Kuşlar bile isyan ediyor!”

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı İlkkurşun Köyü’nde yapımı süren yeni yol için 1000’e yakın zeytin ağacı kesilecek.

Şimdiye kadar yaklaşık 100 zeytin ağacının dozerlerle köklendiği, katliamın hâlâ devam ettiği köyde yaşayanlarla konuşmak üzere İlkkurşun Köyü’ndeydim. Taşyapı şirketinin üstlenici olduğu yeni yol çalışmasında mevcut olan yolu genişletmekten vazgeçilip tepelerde teraslar açarak ilerlenmeye başlanmış. Her ne kadar daha ucuza mal edileceği iddia edilse de köy sakinlerinin söyledikleri bir başka gerçeğe işaret ediyor: Rant!

Köye ulaştığımda ne yazık ki kesim devam ediyordu. Aldığım bilgilere göre kesim yarın, yani 15 Nisan Pazartesi kaldığı yerden devam edecek!

Söz köy sakinlerinde…

Haber/Video: Ka | 14 Nisan 2019 İlkkurşun Köyü, Ödemiş/İzmir

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar