Prof. Bengi Semerci anlatıyor (16): Çocukların öfke nöbeti geçirmeden sakin kalmasını sağlamanın 10 yolu

Bazen çocuklar duygularını düzenlemekte zorluk çekerler. Onlara duygularını düzenlemek ve öfkeli davranışlarını engellemek için yardımcı olmak gerekir. Özellikle duygularını yaşıtlarından daha yoğun yaşayan ve tepkilerini daha farklı gösteren çocukların sakinleşmeleri de daha zordur ve uzun sürebilir. Bu sırada çocuğa mantıklı gerekçeler anlatmak ya da onunla tartışmak işe yaramaz.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda çocukların öfke nöbeti geçirmelerini engelleyebilecek öneriler sunuyor. Çocukların bebeklikten başlayarak duygularını anlayabilmelerinin ve onları düzenleyebilmelerinin mümkün olduğunu anlatan Prof. Semerci ailelere, çocuklarına bu konuda nasıl yardımcı olabileceklerini anlatıyor. Ayrıca, ailelerin örnek olmaktan başlayarak çocuklarının sakin kalmasını sağlayabilecekleri davranışları örneklerle açıklıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar