Instagram, İran Devrim Muhafızları komutanlarının hesaplarını kapattı

ABD’nin İran Devrim Muhafızları Ordusu’nu resmen yabancı terör örgütleri listesine eklemesinden bir gün sonra, Instagram Devrim Muhafızları Komutanı General Muhammed Ali Caferi, İran Genelkurmay Başkanı General Muhammet Bakıri, Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani, Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammet Pakpur ve Tahran Eski Belediye Başkanı Muhammet Bakır Galibaf gibi pek çok üst düzey isimin hesaplarını kapattı. Ayrıca, İran dini lideri Ayetullah Hameneyi’nin de İngilizce hesabı erişime kapatıldı.

Instagram sözcüsü BBC’ye yaptığı açıklamada, bu hesapların kapatıldığını teyit ederek şunları kaydetti:

“Biz ABD’nin yasal yaptırımlarının sınırları içerisinde hareket ediyoruz. Bu noktada kanunlara uyduğumuzu göstermek için de ilgili ABD makamlarıyla çalışıyoruz.”

ABD Dışişleri Bakanlığı, dün itibariyle İran Devrim Muhafızları Ordusunu yabancı terör örgütleri listesine resmen dahil etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar