Prof. Bengi Semerci anlatıyor (17): Narsisistik kişilik bozukluğu: Çağımız narsist mi yetiştiriyor?

“Sadece kendini düşünüyor, kendi çıkarı için her şeyi yapar, her şeyi hak ettiğini sanıyor, kimseyi beğenmiyor” şeklindeki yakınmalar arttı. Sık sorulan sorulardan biri çağımız narsisistik bireyler mi üretiyor? sorusudur. Bu soruya yanıt verebilmek için narsisistik kişilik bozukluğunun ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci narsisistik kişilik bozukluğunun belirtilerini ve ilişkilere yansımalarını anlatıyor. Narsisistik kişilik bozukluğu gelişmesinde etkin olan aile ve çevresel tutumlardan bahsediyor. Narsisistik çocuk yetiştirmemek için neler yapılması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca çağımızda değişen bazı öğretilerin ve yönetim şekillerinin narsisizm oluşumuna katkılarından bahsediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar