HDP, kayyum izlerini sosyal medyadan siliyor

Yerel seçimlerle birlikte kayyum atanan belediyelerin büyük kısmını kazanıp yönetime gelen HDP’li belediyeler, ilk iş olarak kayyumların sosyal medya hesaplarındaki izlerini silmek için çalışmalara başladı.

31 Mart Yerel Seçimleri ile birlikte, yaklaşık 30 aydır atanan kayyumlar tarafından yönetilen birçok büyükşehir, il ve ilçe belediyesinin HDP tarafından kazanılmasından sonra, söz konusu belediyelerin sosyal medya hesaplarındaki kayyum dönemi paylaşımlar silindi.

Belediyelerin internet siteleri kapatılıp bakıma alınırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabındaki kayyum dönemi paylaşımlar silindi, eşbaşkanların fotoğrafları konularak, 16 Nisan’dan sonraki yeni yönetimin çalışmaları aktarıldı.

Diyarbakır, Mardin ve Van gibi büyükşehir belediyelerinin resmi internet siteleri de kapatılarak bakıma alındı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar