Sri Lanka saldırısının kurbanları: Ölenler arasında Danimarka’nın en zengin kişisinin üç çocuğu da var

Sri Lanka, geçen pazar günü Paskalya ayinlerini hedef alan ve ardında 310 ölü ve yüzlerce yaralı bırakan saldırıların şokunda.

Çoğu Sri Lankalı olan kurbanların arasında, Büyük Britanya, Hindistan, Danimarka, Suudi Arabistan, Çin, Japonya, ABD ve Türkiye gibi ülkelerden toplam 31 yabancı da bulunuyor. İşte bu kurbanlardan bazıları ve hikayeleri:

Türk mühendisler Selçuk Nariçi (34) ve Yiğit Ali Çavuş (25) da ölenler arasında. Çavuş’un babası Mehmet Çavuş oğlu hakkında “Pırıl pırıl bir çocuktu, İTÜ’yü onur derecesiyle bitirdi, iki dil biliyordu. Ülkesi için başarılı bir çocuktu, yani böyle insanlara nasıl kıyıyorlar?” derken Selçuk Nariçi’nin babası Mehmet Nariçi saldırıların bitmesi çağrısında bulundu: “Oğlum mezun olduktan sonra çalışmaya başladı. Hep yurt dışında çalışıyordu. Daha önce Afganistan, Azerbaycan, Moritanya ve 3 yıldır da Sri Lanka’daydı. Bu sabah terör saldırısında kendisini kaybettik. Ölüm haberini Dışişleri Bakanı ile Kolombo Büyükelçisi arayarak ilettiler. Birçok kurum ve kuruluştan yetkili telefonla başsağlığı dileklerini iletip, acımızı paylaştı. Gencecik oğlumu teröre kurban verdim. Bu saldırılar sona ersin, artık kimse teröre kurban gitmesin”
Ölenlerin arasında ünlü Sri Lankalı şef Shanta Mayadunne (sağda) ve kızı Nisanga da bulunuyor.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157067627732744&set=a.10152211708052744&type=3&theater
Nisanga Mayadunne patlamadan hemen önce Facebook’ta “Aileyle Paskalya kahvaltısı” yazarak bu fotoğrafı paylaşmıştı.
Danimarka’nın en zengin insanı Anders Holch Povlsen’in üç çocuğu da saldırıların kurbanları arasındaydı.
Büyük Britanyalı Anita Nicholson ve çocukları Alex ve Annabel de saldırıda hayatını kaybedenlerden. Baba Ben Nicholson “Şükür ki üçü de acı çekmeden, birden öldüler” diyor.
Her pazar kiliseye giden Avustralyalı Manik Suriaaratchi ve 10 yaşındaki kızı da Paskalya ayini sırasında St. Sebastian Kilisesi’nde patlayan bombanın hedefi oldu.
Bangladeşli Milletvekili Şeyh Fazlul Kerim Selim’in torunu Zayan, sekiz yaşında hayata gözlerini yumdu.
Ölenler arasında yorucu Hindistan seçimlerinde görev aldıktan sonra dinlenmek için Sri Lanka’ya giden Janata Dal Partisi çalışanları K. G. Hanumantharayappa, M. Rangappa, K. M. Laxminarayan, Lakshmana Gowda Ramesh, H Shivakumar, A. Maregowda and H. Puttaraju da vardı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar