Prens Harry ve Meghan Markle çiftinin ilk bebeği doğdu

Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan Markle’ın ilk bebeği bugün sabaha karşı dünyaya geldi. Buckingham Sarayı haberi günün ilerleyen saatlerinde doğruladı.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Meghan Markle’ın bir erkek bebek dünyaya getirdiği duyuruldu.

3 kilo 200 gram ağırlığındaki bebeğin doğumunun ardından kameraların karşısına geçen Prens Harry, doğumun “hayal edebileceği en muhteşem deneyim” olduğunu ve bebeğin “çok sağlıklı” olduğunu belirtti. Prens Harry ayrıca, eşine ve doğum sürecinde verdikleri destekten dolayı Britanya halkına teşekkür etti. İngiltere Başbakanı Theresa May de çifti kutladı.

Prens Harry ve Meghan Markle, haberi resmi Instagram hesaplarından da dünyayla paylaştı:

“Majesteleri Sussex Dükü ve Düşesi’nin 6 Mayıs sabahı erken saatlerde ilk çocuklarına hoş geldin dediklerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Majestelerinin oğlu, 3 kilo 200 gram ağırlığındadır.

Düşes ve bebeğin sağlığı yerinde ve hayatlarının bu çok özel zamanında heyecanlarını paylaştıkları ve destekledikleri için halka teşekkür ediyorlar.

İlerleyen günlerde daha fazla detay paylaşılacaktır.”

İngiliz kraliyet ailesinin yeni üyesi, annesi Meghan Markle’ın ABD vatandaşı olması dolayısıyla çifte vatandaş olacak. Bebeğin ismi ise henüz açıklanmadı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar