Prof. Bengi Semerci anlatıyor (19): Çocuklar neden küfür eder ve nasıl engellenir?

Çocuklarının küfür ettiğini duyan aileleri genellikle endişelenir ve nasıl vazgeçirecekleri konusunda kararsız kalırlar. Küfrü nereden öğrendiği, neden küfür ettiği sorularına yanıt ararlar.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda çocukların yaşlarına göre küfür etmelerinin nedenlerini ele alıyor. Küfür etmeyi nasıl öğrendiklerinden, çocuk için küfür etmenin hangi yaşta ne anlama geldiğini açıklıyor. Ayrıca ailelerin çocuğun küfür etmesini engellemek için yaşına göre neler yapması gerektiğinden ve küfür eden çocuğa nasıl davranılması gerektiğinden bahsediyor. Ailelere çocukların küfür etmelerini engelleyebilmeleri için bir yapılabilecekler listesi öneriyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar