Prof. Bengi Semerci anlatıyor (20): Mobbing (yıldırma) nedir, nasıl baş edilir?

İş yerinizde sizinle kimse konuşmuyor, hakkınızda dedikodular yapılıyor, görmezden geliniyorsanız, alay edilip eleştiriliyor, yeteneğinizi göstermeniz engelleniyor, önünüze engeller çıkarılıyorsa mobbing (yıldırma) hakkında bilgi edinmeniz ve nasıl baş edeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor demektir.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci iş yerinde mobbing nedir ve mobbing nasıl uygulanır konularını inceliyor. Mobbing uygulayan zorbaların ve onların kurbanlarının özelliklerini aktarıyor. Ayrıca mobbing uygulanan kişilerin kendileri korumak için neler yapmaları gerektiğini anlatıyor, mobbingle nasıl baş edilir sorusunu yanıtlıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar