Trump’ın “nice” (hoş) yazıp imzaladığı haritayla ABD, Golan Tepeleri’ndeki İsrail egemenliğini tanıdı

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve kıdemli danışmanı Jared Kushner, Fas ve Ürdün ziyaretinin ardından dün İsrail’e geçerek Başbakan Binyamin Netanyahu ile görüştü. Kushner’e eşlik eden resmi heyette ABD’nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook da yer aldı. 

Görüşmenin ardından yapılan resmi basın toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Başbakan Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve kıdemli danışmanı Jared Kushner’in kendisine ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Golan Tepeleri’ni İsrail’in toprağı olarak gösteren resmi bir haritasını hediye ettiğini söyledi.

Netanyahu, İsrail işgali altındaki tepeleri İsrail’in parçası olarak gösteren haritaya Trump’ın imza atmakla kalmayıp Golan’a işaret eden ok çizdiğini ve “nice (hoş)” yazdığını gösterdi. Netanyahu şunları söyledi: “Golan Tepeleri’ni İsrail egemenliği içine alan güncellenmiş haritayı bana Jared Kushner getirdi. İşte burada Başkan Trump’ın imzası ve şuraya da ‘hoş’ yazmış.”

Netanyahu gazetecilere Kushner’in getirdiği haritayı gösteriyor.

Trump: “Bibi ile yapacağımız daha çok şey var” 

Trump geçtiğimiz günlerde İsrail’deki hükümet kurma sürecinde Netanyahu’ya açıktan destek vermişti. Konuyla ilgili attığı tweet’te Trump; “İsrail’de koalisyon hükümeti kurulması işlerinin tamamlanacağını ve Bibi (Binyamin Netanyahu) ile benim Amerika ile İsrail arasındaki ittifakı her zamankinden daha güçlü yapmaya devam edeceğimizi umuyorum. Daha yapacağımız çok şey var!” demişti.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar