Ankara Gündemi (4): “Keşke yeni bir çözüm süreci başlasa, biz destekleriz” – HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki

Ankara Gündemi’nde Özgür Özdemir ve Batu Bozkürk’ün bu haftaki konuğu HDP YSK Temsilcisi ve Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki‘ydi.

HDP’nin 31 Mart’ta durduğu yerde bir değişiklik olmadığını belirten Tiryaki, AKP’nin seçmenin kişisel verilerini çalarak hırsızlık yaptığını söyledi. Tiryaki, İstanbul seçimlerini İmamoğlu’nun kazanmasıyla, toplumda iktidarın seçimle gidebileceğine yönelik inancın artacağını belirtti; çözüm süreci tartışmaları ile ilgili olarak da “Keşke yeni bir çözüm süreci başlasa, biz destekleriz. Ama ortada bir çözüm sürecinin başlangıcı olarak bile kabul edilecek bir adım yok. Zaten biz bunun içerisinde değiliz, HDP’nin dışında gelişen bir dizi olay var” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar