Binali Yıldırım Diyarbakır’da

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’a gitti. Diyarbakır Havalimanı’nda AKP’li vekil ve yöneticiler tarafından karşılanan Yıldırım, AKP Diyarbakır il binasına geçti. Yıldırım il binası önünde toplanan partililere hitap ettiği konuşmasına Kürtçe “Cejna we mimbarek be. Rojbaş, çawa ne?” diyerek bayram kutlamasıyla başladı. Yıldırım, konuşmasında hendek barikat operasyonları ve 6-8 Ekim olaylarına değindi.


Hendek barikatlarla bölgede birçok yerleşim biriminin kullanılamaz hale getirildiğini ve çok sayıda güvenlik görevlisinin şehit edildiğini kaydeden Yıldırım, “Hükümetimiz sözkonusu yerleri yeniden inşa etti. Diyarbakır ve bölge ile gönül köprüleri kurduk. İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin en iyi havalimanlarından birini Diyarbakır’a yaptık. Bu da bölgeye ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor” dedi.

Konuşması sık sık “Serok Yıldırım” sloganlarıyla kesilen Yıldırım, il binasındaki programdan sonra merkez Sur ilçesine geçerek esnafı ziyaret edecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar