Prof. Bengi Semerci anlatıyor (24): Beden algısı bozukluğu (Beden dismorfik bozukluğu)

Görünüşünüz konusunda endişeleriniz var mı? Herkes kendini güzel, çirkin, ya da bedeninin bazı yerlerini şekilsiz bulabilir, ama bu durum olmayan ya da fark edilmeyen bir kusur yüzünden hayatı kendinize zehir etmeye başlamışsa ciddi bir sorun haline gelmiş demektir. Bu duruma beden dismorfik bozukluğu ya da beden algısı bozukluğu diyoruz.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda beden algısı bozukluğunun ne demek olduğunu, nasıl geliştiğini ve neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Ayrıca beden algısı bozukluğu gelişmesinde toplum ve sosyal medyanın rolünü tartışıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar