Hintli sihirbazın “kilitli sandıktan çıkma” gösterisi trajediye dönüştü

ABD’li sihirbaz Harry Houdini’nin “bağlı girdiği kilitli sandıktan çıkma” gösterisini denemek için Kalküta kentindeki Hooghly Nehri’ne bırakılan Hintli sihirbaz Chanchal Lahiri boğularak hayatını kaybetti. Ailesi ve yakınları tarafından botla takip edilmesine ve çevresinde bir izleyici kitlesi olmasına rağmen Lahiri’nin cansız bedeni, sihir gösterisini yaptığı bölgenin bir kilometre uzağında bulundu.

Vincin ucuna asılarak nehire bırakılan Lahiri’nin kolları, bacakları, elleri ve gözleri bağlıydı. Bulunduğunda bedeni hâlâ zincirlerle ve halatlarla sarılıydı. Lahiri, yaklaşık bir kilometre sürüklenmişti.

Lahiri’nin sihirbazlık numarasına başlamadan önce kalabalığa “Başarabilirsem sihir, başaramazsam trajedi olacak” dediği öğrenildi.

Hint sihri tarihçisi Madan Bharti, Lahiri’nin ölümü üzerine “Çok yetenekliydi, Hint sihri için büyük bir kayıp” açıklamasında bulundu.

Hint Sihirbazlar Kardeşliği Başkanı Sumit Kharbanda, Lahiri’nin 2013 yılında aynı gösteri sırasında hile yaptığını düşünen bir grup tarafından saldırıya uğrama tehlikesi geçirdiğini söyledi. Kharbanda, Lahiri’nin bu trajik ölümüyle ilgili “Bazen teori ve pratik birbirini tutmuyor. Bu, gerçekten tehlikeli bir performans. Nefesle ilgili bir sorundan ya da kilitleri açamamaktan kaynaklanan bir sorun yaşamış olabilir” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar