Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro ile seyahat eden subay, yanında 39 kg kokainle yakalandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ile birlikte Japonya’nın Osaka şehrindeki G-20 Zirvesi’ne giden bir hava kuvvetleri subayı, yanında 39 kilogram kokainle birlikte yakalandı. Brezilya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada subay, geçen salı günü İspanya’nın Sevilla şehrinde gözaltına alındı.

Bolsonaro’yu Osaka’ya götüren filodaki uçaklardan birinde seyahat eden 38 yaşındaki subayın adının Silva Rodrigues olduğu öğrenildi.

Twitter’da bir açıklamada bulunan Bolsonaro, Brezilya Savunma Bakanlığı’nı İspanyol makamlar ile işbirliğine davet etti.

Başkan Yardımcısı Hamilton Mourao ise subayın “kalifiye bir uyuşturucu kuryesi” olduğunu söyledi.

İspanyol gazetesi El Pais’e konuşan İspanyol yetkililer, kokain paketlerinin açıkta bulunduğunu, Rodrigues’in bunları saklama ihtiyacı bile hissetmediğini belirtti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar