Prof. Bengi Semerci anlatıyor (25): Saç koparma hastalığı (Trikotilomani)

Çocuğunuzun, arkadaşınızın ya da tanıdığınız birinin saçını, kirpiğini veya kaşını kopardığını ve acı duymadığını fark etmek sizi şaşırtır ya da korkutur. Aklınıza bunu niçin yaptığı, canının nasıl acımadığı gibi birçok soru gelir. Bu davranışı durdurmaya, engellemeye çalışırsınız ama ne yapacağınızı bilemezsiniz. Göze çarpar seviyede saç kaybıyla sonlanacak şekilde kişinin kendi saç, kirpik ve kaşlarını tekrar tekrar yolmasına saç koparma hastalığı (Trikotilomani) denir.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci Trikotilomani’nin ne demek olduğunu ve nedenlerini anlatıyor, başlangıç yaşını ve dikkat edilmesi gerekenleri belirtiyor. Tedavi süreci hakkında bilgi veriyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar