Lyon’da Kadınlar Dünya Kupası nasıl yaşanıyor?

Fransa’nın ev sahipliğinde gerçekleşen FIFA Dünya Kadınlar Kupası 7 Haziran’da başladı. Yarı final ve final maçları Lyon şehrinde oynanıyor. Turnuvanın favori takımı Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere arasındaki maçı ABD 2-1 kazanarak adını finale yazdıran takım oldu. Finale çıkacak diğer takım ise, İsveç ile Hollanda arasında bu akşam saat 22.00’de oynanacak maçla belirlenecek.

Lyon’un merkezinde bulunan Bellecour Meydanı’nda sporseverler için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Turnuva boyunca meydana kurulan halı saha ile taraftarlar kendi aralarında maç yapıyor. Ayrıca kadın ve erkek eşitliğine dikkat çekmek amacıyla bir fotoğraf sergisi de yer alıyor. Lyon’da 30 Haziran – 3 Temmuz arasındaki sinema bayramında (fête du cinéma) Kadınlar Dünya Kupası’nı desteklemek amacıyla kadın haklarını anlatan filmler de gösteriliyor.  

Final maçı 7 Temmuz’da Olympique Lyon Stadyumu’nda, turnuvada üçüncüyü belirleyecek maç ise 6 Temmuz’da Nice’de oynanacak. 

Ahmet Ağdoğan, Lyon’da futbolseverlerle konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar