Medya ombudsmanı Faruk Bildirici yazdı: “Prof. Mehmet Haberal’dan Bakana mektup var – Karaciğer nakli ile rekor denemesi yanlış”

Medya ombudsmanı (okur temsilcisi) Faruk Bildirici 25 Haziran 2019’da kişisel blogunda yayınladığı yazısında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde “aynı anda beş karaciğer nakli ameliyatı” ile yapılan tanıtım ve rekor denemesini eleştirmişti.

Bildirici bugünkü yazısında da, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Haberal‘ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya bir mektup göndererek, organ naklinde rekor denemesine yaptığı itiraza yer verdi.

Haberal ile görüşen Bildirici, Haberal’ın “Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı olarak organ nakliyle rekor denemesi yapılmasını, hastaların teşhir edilmesini makul görmem, kabul etmem mümkün değildir” dediğini yazdı. 

Faruk Bildirici’nin yazısının tamamı için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar