Cezayir Milli Takımı’nın zaferi sonrası Fransa’daki kutlamalar şiddete yol açtı: Bir kişi öldü

Cezayir Milli Takımı, Fildişi Sahilleri’ni penaltılarla eleyerek Afrika Uluslar Kupası’nda yarı finale yükseldi. Bu zafer Fransa genelinde büyük bir coşku ile karşılandı. Özellikle Paris ve Marsilya gibi çok sayıda Cezayir asıllı vatandaşın yaşadığı büyük şehirlerde binlerce taraftar sokaklara döküldü. 

Montpellier’nin Mosson mahallesindeki kutlamalar sırasında aracının kontrolünü kaybeden bir taraftar bir aileyi ezdi. Olayda 17 yaşında bir kız sakatlanırken, bir bebek şok geçirip hastaneye kaldırıldı. Anne ise olay yerinde hayatını kaybetti. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamalarına göre, Fransa genelinde kutlamalar esnasında 74 kişi göz altına alındı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar