Cizre’de önce patlama, sonrasında silah sesleri: Üç bekçi yaralandı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece önce büyük bir patlama meydana geldi, ardından yoğun silah sesleri duyuldu. Devriye gezen bekçilere yönelik olduğu belirtilen saldırıda yaralanan üç bekçi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Cizre ilçesi Dörtyol mevkiindeki İdil Caddesi’nde dün akşam saat 21.30 sıralarında bir çöp kutusuna önceden bırakılan el yapımı patlayıcı, bekçilerin geçişi sırasında patlatıldı. İlçe genelinde duyulan patlamadan sonra bölgeden yoğun silah sesleri geldi. Bölgeye çok sayıda zırhlı araç ile polis sevk edilirken, patlamada yaralanan üç bekçi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Patlama ile birlikte bölgede birçok araçta hasar meydana gelirken, güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştirenleri yakalamak için soruşturma başlattı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar