Prof. Bengi Semerci anlatıyor (27): Bağımlı ilişki: İlişkide bağımlılık nedir?

Bağımlılık her gelişim döneminde karşımızda çıkıyor. Bazen annenin peşinden koşmak, bazen bir kumar masasının, bazen alkolün, bazen de bir ilişkinin. Bağımlılık, kişinin kontrol etmek istemesine rağmen davranışlarını, duygularını ve düşüncelerini kontrol edememesi, kendisiyle çatışma halidir. İlişki bağımlılığı hem bağımlıyı, hem de bağımlı olunan kişiyi kişiyi mutsuz etmeye başlar.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci bağımlı ilişkileri kimlerin kurduğunu, ilişkinin özelliklerini anlatıyor. Bağımlı ilişkiler kuranların kişilik özelliklerinden bahsediyor ve nasıl değiştirilebileceğini aktarıyor, “ilişkide bağımlılık nedir?” sorusunu cevaplıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar