Hasankeyf’in sular altında kalmaması için yapılacak “Büyük Atlayış” eylemine izin verilmedi

Hasankeyf’in Ilısu Barajı’nın suları altında kalmaması için birçok yerde eylem ve etkinlikler yapılıyor. Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi‘nin öncülük ettiği, ekoloji hareketleri ve HDP’nin destek verdiği “Hasankeyf’te Büyük Atlayış” eylemi bu kapsamda düzenlenmiş ve eyleme Türkiye’nin birçok yerinden destek gelmişti.

Yaşanan durumu protesto etmek için Hasankeyf’e girmek isteyen HDP’li milletvekilleri ile Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi ve Ekoloji Meclisi temsilcilerine Batman’da bulunan güvenlik güçleri tarafından izin verilmedi.

Köprü başında yapılması planan basın açıklaması, izin verilmediği için farklı bir noktada yapıldı. Açıklamada Hasankeyf’in sular altında kalmaması için eylem ve etkinliklerin devam edeceği belirtildi. Açıklamanın ardından eylemciler Batman Çayı’na atladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar