Efsane tekrar beyaz perdede: Aslan Kral 19 Temmuz’da vizyona giriyor

İlk filmi 1994 yılında vizyona giren Aslan Kral, dünya çapında 766 milyon izleyici ile, çekildiği yılın en yüksek hasılatını yaptı. Eleştirmenlerden iyi yorumlar alan Aslan Kral, Osamu Tezuka’nın 1960’lardaki anime serisi Beyaz Aslan Kimba’yla benzerliklerinden dolayı tartışmalara neden olmuştu. 

Filmin ardında Aslan Kral II: Simba’nın Gururu ve Aslan Kral 1½ gibi devam filmleri gelmişti.

Jon Favreau’nun yönetmenliğindeki yeni Aslan Kral filmi, 19 Temmuz’da beyaz perdede olacak.

Filmin 2019 versiyonun öncekilerden farkı, live-action (gerçekçi görünen animasyon) şeklinde hazırlanması. Ayrıca Simba’nın aşık olduğu aslan Nala’yı seslendiren şarkıcı Beyoncé, film için Spirit adlı bir klip yayınladı.

Aslan Kral’ın beyaz perdeye geri geri dönmesinin ardından filmi basın gösteriminde izleyen Sinema Yorumcusu Gözde Hatunoğlu ile konuştuk:


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar