Prof. Bengi Semerci anlatıyor (28): Çocuklarda ayrılık kaygısı bozukluğu (Seperasyon anksiyetesi)

Sevdiklerimizden veya güven duyduğumuz yerlerden ayrılmak sözkonusu olduğunda hepimiz kaygılanırız. Aslında doğduğumuz zaman pek hissetmediğimiz bu kaygımız 6 ay civarında başlar. Çünkü artık birilerine bağlanmaya, güvenli bağlandığımız kişileri aramaya başlarız. Ancak 3 yaşından büyük çocuklarda ayrılık kaygısı kontrol edilebilir, kontrol edilemediği zamansa ciddi gelişimsel ve psikiyatrik sorunlara neden olabilir.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci ayrılık kaygısı bozukluğu (seperasyon anksiyetesi) nedir, nasıl ve kimlerde gelişir sorularını ele alıyor. Ayrılık kaygısının bulgularını ve nasıl tanı konulduğunu inceliyor. Ayrılık kaygısının ileride oluşturabileceği sorunlardan bahsediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar