Hong Kong’daki protestolarda eli sopalı kişiler göstericilere saldırdı

Hong Kong‘da binlerce kişinin katıldığı son büyük yürüyüşün ardından evlerine dönen göstericilere Yuen Long bölgesinde bulunan bir tren istasyonunda saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz, eli sopalı ve beyaz tişört giymiş kişiler tarafından düzenlenen saldırıda en az 36 kişi yaralandı.

Sosyal medyada dolaşan görüntülerde saldırganların yürüyen merdivenlerde, platformlarda ve tren vagonlarında olan kişilere saldırdığı görülüyor. Polisin müdahale etmemesi de tepkilere sebep oldu.

Hong Kong’da hazirandan beri süren eylemler, zanlıların yargılanmak üzere Çin’e iadesini öngören yasa tasarısını protesto etme amaçlı başlamıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar