İdlib’e bağlı Maret el Numan’a hava saldırısı: 41 ölü, 100’ü aşkın yaralı

22 Temmuz Pazartesi günü meydana gelen hava saldırısı, çok sayıda rejim muhalifinin yaşadığı Suriye’nin İdlib kentine bağlı Maret el Numan ilçesindeki bir sebze pazarını hedef aldı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin raporuna göre saldırıda 41 kisi hayatını kaybetti, 100’den fazla insan yaralandı. Gözlemevi saldırıdan Rusya’yı sorumlu tuttu, ancak Moskova bu suçlamayı reddetti. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu saldırıya ilişkin, “İdlib saldırılarının durması gerekiyor. Orada radikal örgütler var. Özellikle Rusya’ya orada sorumluluk düşüyor. Rejimin saldırılarını durdurma sorumluğu Rusya’nındır” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar