Prof. Bengi Semerci anlatıyor (29): Hastalık kaygısı bozukluğu nedir?

Bir hastalığınız, hele de önemli bir hastalığınız varsa onunla ilgili endişelenmeniz, çare aramanız doğaldır. Ama önemli bir hastalığınız olmadığı halde, hatta hiçbir belirtiniz olmamasına karşın ciddi ve yaşamınızı tehdit eden bir hastalığınız olduğunu düşünüyor, bu nedenle kaygılanıyor, doktorların anlamadığına inanıyorsanız söz konusu olan halk dilinde hastalık hastalığı yani Hastalık Anksiyetesi bozukluğu (Hipokondiriazis) olabilir.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci hastalık kaygısı bozukluğunun nasıl belirtileri olduğunu, oluş nedenlerini aktarıyor. “Hastalık hastalığı nedir?” sorusunu cevaplayarak, hastalığın belirtilerini ve tedavi edilmediği zaman çıkabilecek sorunları anlatıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar