Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’de yapılacak ağaç kesimi hakkında konuştu: “Anavatanımızın doğası bozuluyor”

Eskişehir’de 31 bin hektarlık bir alanda manyezit, nikel, demir madeni arama ve kırma alanı için ÇED Olumlu Kararı verildi. Proje kapsamında Beylikova, Sivrihisar ve Mihallıçcık ilcelerinde ardıç, sedir, karaçam ve meşe ağaçlarının içinde yer aldığı toplam 31 bin hektarlık ormanlık alanda yüz binlerce ağaç kesilecek. Muhtarlar, projeyle ilgili kararın iptali için Eskişehir İdare Mahkemesi’ne dava açtı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’le, çıkan ÇED kararı hakkında konuştuk. Büyükerşen, “Anavatanımızın doğası bozuluyor, ağaçlar kesiliyor bütün yerüstü kaynaklarımız ziyan ediliyor” diyerek karara tepki gösterdi. Büyükerşen aynı zamandan bir hicivden de alıntı yaptı.

Yılmaz Büyükerşen’le söyleşimizin tamamı:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar