Honduras’ta derbi kötü bitti: 4 ölü

Honduras’ın başkenti Tegucigalpa’da, Olimpia ve Motagua arasında oynanacak maç öncesi iki takımın taraftar grubu arasında arbede yaşandı. Olayda 4 kişi hayatını kaybederken, 3’ü futbolcu olmak üzere 10’dan fazla kişi yaralandı.

Olaylar, derbi maçından önce başladı. Olimpia takımını destekleyen taraftar grubu, sopalar ve şişelerle Motagua takımının otobüsüne saldırdı. Otobüsün camlarını kıran holiganlar, 3 futbolcunun yaralanmasına yol açtı.

Motagua’nın teknik direktörü Diego Vasquez, “Şişeler ve taşlarla bize saldırdılar. Oyuncularım otobüs içinde çığlıklar attı” dedi.

Takımın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, Motagua takımının üç oyuncusu; Emilio Izaguirre, Jonathan Rougier ve Roberto Moreira’nın hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Polis, stadyum içinde acil durum prosedürleri gereğince, taraftarları stattan çıkarmak için göz yaşartıcı gaz kullandı. Sıkılan gazdan statta bulunan 10 bine yakın taraftar etkilendi. Olayların ardından Honduras Ulusal Futbol Ligi Birliği, maçı iptal etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar