İzmir ve Muğla’da dört ayrı yerde yangın

Ege Bölgesi’nde dün, dört ayrı yerde yangın çıktı. İzmir’de Karabağlar ve Urla, Muğla’da Bodrum ve Milas ilçelerinde başlayan yangınlara müdahale ediliyor.

Bazı köyler dün gece tedbir amacıyla boşaltıldı. İlk belirlemelere göre dört ev kısmen yandı. Yangın söndürme çalışmaları 24 helikopter, 280 arazöz, 35 dozer ve 1150 personelin yardımıyla sürdürülüyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de gazetecilere yaptığı açıklamada yangın söndürme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Pakdemirli, “Urla’nın Yağcılar Köyü’nde ve Karabağlar’dan çıkıp Seferihisar’a varan bir yangın var. Urla yangını tamamen kontrol altında. Soğutma çalışmaları sürüyor. Meteorolojik şartlar düne göre yangını söndürmeye daha elverişli. Karabağlar’daki yangın henüz kontrol altına alınamadı” dedi.

Karabağlar’da, Çamtepe, Efemçukuru ve Gödence Köyü’nün güneyinde yangın oldukça yoğun. Bu bölgede, şu ana kadar 500 hektara yakın alan yandı.

Muğla’daki yangınlar kontrol altında   

Bodrum’un Mumcular Köyü’nde ve Milas’ta çıkan yangınlar ise kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli, ilerleyen saatlerde bu bölgede çalışan ekiplerin İzmir’deki yangına daha hızlı müdahale etmek için takviye amaçlı alınacağını açıkladı.  

Yangınların sebebine ilişkin d konuşan Pakdemirli, “Yangının ekseriyeti ihmal ve dikkatsizlikten çıkıyor. Buradaki (İzmir) yangının sebebini Valilik ve kolluk kuvvetleri araştırıyor. Ama özellikle yazın mangal ve piknik yaparken çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü belirli koşullar bir araya geldiği zaman ufacık bir kibrit bile çok büyük yangınlara sebebiyet verebiliyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar