İzmir’de kadınlar sokaktaydı: “Ölmek istemiyoruz!”

Kadın Meclisleri’nin çağrısıyla dün akşam 19.30’da Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi ile 6284 sayılı koruma kanununun etkin bir şekilde uygunlanmasını, aksi takdirde yetkililerin istifa etmesini istedi. Kadınlar, kadına yönelik şiddetin ve cinayetlerin doğal afet olmadığını, durdurulmasının mümkün olduğunu vurguladı.

Erkek şiddetine karşı mücadeleye hız kesmeden devam edeceklerini belirten ve “6284 Nerede”, “Ölmek İstemiyoruz”, “Sessiz kalma suça ortak olma”, “Kadınız namus değil” yazılı dövizler taşıyan kadınlar, yaklaşık bir saat sonra eylemlerine son verdi.

İstanbul Sözleşmesi’nin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Erkek Şiddeti Çetelesi’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Haber&Video: Ka https://vimeo.com/356083981

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar